Łukasz Dąbrowski

Łukasz Dąbrowski – Absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. Witolda Lutosławskiego w Stargardzie Szczecińskim, w której pobierał naukę w klasie perkusji. Uczęszczał do niej w latach 1993 – 1999. W ostatnim roku edukacji został laureatem Zachodniopomorskiego Konkursu perkusyjnego z lokatą na drugim miejscu. Od tego samego czasu, postanowił kontynuować naukę w klasie perkusji pod kierunkiem prof. Mariana Rapczewskiego, wybierając poznańskie Liceum Muzyczne im. Mieczysława Karłowicza. Szkołę tą ukończył w 2003 r. Uczestnik licznych warsztatów i festiwali muzyki perkusyjnej w kraju. Zdobywca I miejsca na Ogólnopolskim Przeglądzie Uczniów Klas Perkusji w Warszawie w 2001 r. W latach od 2003 do 2010 – student na Wydziale Instrumentalnym w Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w klasie perkusji, gdzie pobierał naukę pod opieką prof. Mariana Rapczewskiego oraz prof. Katarzyny Myćki. Uczestnik międzynarodowego konkursu „Giorante Della Percussione” we Włoszech (2008 r.), podczas którego zajął 2 miejsce w starszej kategorii drum set (co ważne, pierwszej nagrody nie przyznano) oraz finalista w starszej kategorii wibrafonu. Brał udział w wielu kursach perkusyjnych i wykładach, które prowadzone były przez takie osobistości, jak: Karol Szymanowski, Krzysztof Przybyłowicz, Bernard Maseli, Michał Dąbrówka, John Beck, Cezary Konrad, Ryszard Pusz, Andrzej Mazurek, Katarzyna Myćka, Nippy Noya. Od 2006 r. przez dwa kolejne lata był członkiem zespołu New Session, a od 2003 r. do 2009 r. perkusistą Heart Beat, który supportował m.in. takie gwiazdy jak Doda oraz Odział Zamknięty. Doskonale czuje się zarówno w muzyce solowej, rozrywkowej, zespołowej oraz klasycznej. Jest perkusistą w zespole Intoxicated oraz Old School Rockers (od 2009 r.). W 2011 r. powiększył skład grupy HEAVYQUAKE. Postanowił połączyć przyjemne z pożytecznym i aktualnie jest nauczycielem gry na perkusji.

Mój syn od ponad roku bierze lekcje gry na pianinie i gitarze. Kocha swoich nauczycieli i mogę powiedzieć, że oni naprawdę troszczą się o moje dziecko. Wasza szkoła muzyczna jest cudowna i bardzo polecam.

Moja przygoda z Instytutem trwa już 3 lata. Od tego czasu regularnie spotykam się przy pianinie z Panią Hanią - założycielką, która jest niezwykle wyjątkową osobą. Potrafi nie tylko w bardzo przystępny sposób pokazać w jaki sposób grać, układać palce, ćwiczyć - zaraża również wrażliwością na muzykę.

Jestem niezmiernie wdzięczny, że nauczycielka gry na gitarze mojego syna nie tylko sprawia, że ​​nauka jest przyjemna, ale także że jest to jego pasja. Nie mogłem znaleźć dla niego lepszego miejsca na naukę gry na gitarze !

Wyślij wiadomość do Emilia Ziegler