Janusz Potocki

Janusz Potocki (rocznik 1952) naukę muzyki rozpoczął w wieku ośmiu lat w Wielkopolskim Studium Muzycznym w klasie akordeonu profesora Jana Głogińskiego, kończąc z wyróżnieniem w 1976 roku. Jako uczeń uczestniczył w wielu konkursach akordeonowych, zajmując czołowe miejsca, konkurując z uczniami poznańskich państwowych szkół muzycznych.Przez kilka lat był członkiem kwintetu akordeonowego pod kierunkiem profesora Jana Głogińskiego. Zespół brał udział w organizowanych przez dyrekcje poznańskich szkół muzycznych koncertach i konkursach. Kwintet współpracował i inspiracje czerpał od słynnego w latach 1960-1970 warszawskiego kwintetu akordeonowego pod dyrekcją profesora Puchnowskiego. Z okazji 25-lecia istnienia Wielkopolskiego Studium Muzycznego kwintet profesora Głogińskiego wystąpił z koncertem w auli UAM w Poznaniu otrzymując pochlebne opinie i recenzje. Uroczystości jubileuszowe odbywały się pod patronatem Ministra Kultury.

W latach 1976 – 1982 pracował jako nauczyciel muzyki w klasie akordeonu w Wielkopolskim Studium Muzycznym oraz w Ogniskach Muzycznych w Wojewódzkiej Spółdzielni Pracy w Poznaniu. Wychował wielu młodych instrumentalistów, którzy podejmowali później naukę w państwowych szkołach muzycznych. Saksofonem tenorowym, który opanował w stopniu pozwalającym z wielkim powodzeniem grać w poznańskich zespołach wokalno-instrumentalnych ( min. „VACAT”), zainteresował się w roku 1976. Fascynacja jazzem pozwoliła mu na uzyskanie niepowtarzalnego brzmienia instrumentu, które nadawało tym formacjom muzycznym rozpoznawalny klimat. Uprawnienia muzyka zawodowego w klasie saksofonu uzyskał, po zdaniu z wyróżnieniem egzaminu państwowego, w 1980 roku w Poznaniu.

W świecie muzyki porusza się z przyjemnością i właściwą sobie wrażliwością , traktując działalność muzyczną i pedagogiczną z wielkim szacunkiem i odpowiedzialnością. Każdego ucznia i słuchacza potrafi zafascynować obrazem dźwiękowym w sposób szczególny, przekazując mu swoją pasję i wiedzę. Działalność i kształcenie muzyczne nie przeszkodziły w kontynuowaniu pracy zawodowej. Z wykształcenia inżynier, pracował zawodowo 43 lata na stanowiskach kierowniczych w takich firmach jak Zakłady Przemysłu Metalowego H. Cegielski w Poznaniu oraz w Polskim Koncernie Naftowym ORLEN S.A.

Mój syn od ponad roku bierze lekcje gry na pianinie i gitarze. Kocha swoich nauczycieli i mogę powiedzieć, że oni naprawdę troszczą się o moje dziecko. Wasza szkoła muzyczna jest cudowna i bardzo polecam.

Moja przygoda z Instytutem trwa już 3 lata. Od tego czasu regularnie spotykam się przy pianinie z Panią Hanią - założycielką, która jest niezwykle wyjątkową osobą. Potrafi nie tylko w bardzo przystępny sposób pokazać w jaki sposób grać, układać palce, ćwiczyć - zaraża również wrażliwością na muzykę.

Jestem niezmiernie wdzięczny, że nauczycielka gry na gitarze mojego syna nie tylko sprawia, że ​​nauka jest przyjemna, ale także że jest to jego pasja. Nie mogłem znaleźć dla niego lepszego miejsca na naukę gry na gitarze !

Wyślij wiadomość do Janusza Potockiego