Hanna Piasna

Urodziła się w 1983 roku w Poznaniu. Ukończyła Państwowe Liceum Muzyczne im. Mieczysława Karłowicza w Poznaniu oraz Akademię Muzyczną im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu, w klasie oboju Prof. Mieczysława Koczorowskiego. Uczestniczyła w kursach mistrzowskich prowadzonych przez Paolo Grazzi z Conservatorio di Musica E.F. Dall’ Abaco Verona oraz Marka Niewiedziała w Międzynarodowej Letniej Szkole Muzyki Dawnej w Lidzbarku Warmińskim, w klasie oboju barokowego. Swoje umiejętności z zakresu gry na tym instrumencie doskonaliła także pod okiem jednego z czołowych oboistów barokowych na świecie Franka de Bruine z Koninklijk Conservatorium w Hadze. Brała udział w koncertach organizowanych w ramach Międzynarodowego Konkursu Organowego im. Feliksa Nowowiejskiego w Poznaniu, a także w cyklu koncertów “Muzy Kapitularza” w poznańskiej Farze. Koncertowała w Polsce i za granicą, m.in. w Holandii, Niemczech, Chinach, na Litwie. Od 2008 roku współpracowałą z holenderską orkiestrą Nederlands Begeleidingsorkest. Jej drugą pasją jest praca pedagogiczna. W 2010 roku założyła Instytut Muzyczny Via Artis.

Mój syn od ponad roku bierze lekcje gry na pianinie i gitarze. Kocha swoich nauczycieli i mogę powiedzieć, że oni naprawdę troszczą się o moje dziecko. Wasza szkoła muzyczna jest cudowna i bardzo polecam.

Moja przygoda z Instytutem trwa już 3 lata. Od tego czasu regularnie spotykam się przy pianinie z Panią Hanią - założycielką, która jest niezwykle wyjątkową osobą. Potrafi nie tylko w bardzo przystępny sposób pokazać w jaki sposób grać, układać palce, ćwiczyć - zaraża również wrażliwością na muzykę.

Jestem niezmiernie wdzięczny, że nauczycielka gry na gitarze mojego syna nie tylko sprawia, że ​​nauka jest przyjemna, ale także że jest to jego pasja. Nie mogłem znaleźć dla niego lepszego miejsca na naukę gry na gitarze !

Wyślij wiadomość do Hanny