Nauka gry na instrumentach

Instytut Muzyczny Via Artis stworzony został z myślą o osobach, dla których muzyka stanowi ważną część życia i które chcą rozwijać swoje zdolności muzyczne, niezależnie od wieku. Zajęcia odbywają się indywidualnie lub w niewielkich grupach i prowadzone są przez doświadczonych muzyków. Instytut oferuje naukę gry na instrumentach zarówno dla dzieci jak i dorosłych: fortepian, gitara, perkusja, skrzypce, klarnet, saksofon, ukulele.

Świat muzyki jest dla wszystkich, od niemowląt do staruszków, dla osób zdolnych i mniej zdolnych. Dla najzdolniejszych (i przedsiębiorczych) może stać się zawodem, drogą do sukcesu, sławy i dostatniego życia. Dla innych pozostaje miłym, stałym hobby albo okazjonalnym zajęciem.

Jak zacząć? Niektórzy zapisują swe dzieci na zajęcia umuzykalniające już w żłobku i przedszkolu. To dobry pomysł – zwykle dla malutkich dzieci muzyka jest świetną zabawą i pożądaną rozrywką. Nie ma przedszkola, które by nie prowadziło zajęć muzycznych,  dzieci 3-5 letnie uwielbiają muzyczne rymowanki, wspólne śpiewanie, taniec i zabawy muzyczne. Jeśli jednak tak małe dzieci zapisujemy na zajęcia poza przedszkolem, powinniśmy tam przebywać wraz z dzieckiem i nawet wspólnie się bawić, uczestniczyć wraz z pociechą w radosnych, muzycznych zabawach.