Aby ułatwić dojazd naszym uczniom szkoła posiada aż 5 placówek. Poznań, Puszczykowo, Borówiec, Luboń, Chomęcice, Daszewice, których szczegółowa lokalizacja jest dostępna na mapie nieco niżej.
Chętnie udzielimy odpowiedzi na wszelkie pytania. Zadzwoń pod nr tel. 536 812 812
Klarnet jest czarną, cylindryczną rurą zakończoną nieco rozszerzoną czarą głosową. Tak jak obój, wyposażony jest w metalowe klapki, ale posiada inny niż w oboju stroik, umieszczony w płasko ściętym ustniku za pomocą metalowej obręczy zwanej ligaturą. Jest nim pojedynczy kawałek trzciny, którego drgania powodują powstawanie dźwięku. Klarnet podzielony jest na 5 części: ustnik, baryłkę, górną i dolną część korpusu oraz czarę głosową. Klarnet występuje w różnych wielkościach i strojach, a obecnie najbardziej popularny jest klarnet w stroju B. W orkiestrze symfonicznej są zwykle 2–4 klarnety.
Konstruktor klarnetu to Johann Christoph Denner, który zbudował pierwszy taki instrument w XVIII wieku. Pierwszymi wielkimi kompozytorami, którzy używali tego instrumentu byli Jerzy Fryderyk Haendel i Antonio Vivaldi. W epoce klasycyzmu Wolfgang Amadeusz Mozart i Ludwig van Beethoven pisali na klarnet dzieła solowe i kameralne, a w epoce romantyzmu potencjał tego instrumentu wykorzystywali m. in. Carl Maria von Weber, Robert Schumann i Johannes Brahms.
Źródło: www.muzykotekaszkolna.pl