DSC_5955

Absolwentka AM w Poznaniu w klasie fletu, Prywatnego Policealnego Studium Sztuki Wokalnej w Poznaniu, PSEG przy AM w Bydgoszczy oraz PSMiZ, specjalizacja-menedżer kultury w WSUS w Poznaniu. W 2010r. ukończyła Wydział Wokalno-Aktorskiego AM w Bydgoszczy w klasie śpiewu prof.Katarzyny Nowak-Stańczyk – dyplom z wyróżnieniem. W roku 2006/2007 studentka Opera Studio w Rzymie pod kierunkiem: Renaty Scotto, Anny Vandi i Cesare Scartona. Brała udział w licznych Kursach Mistrzowskich prowadzonych przez wybitnych pedagogów śpiewu jak Halina Łukomska, Alisone Pearce, Ruth Holton, Ingrid Kremling, Paul Eswood, Claudio Desderi, Piotr Kusiewicz, Bożena Harasimowicz, Janusz Niziołek, Katarzyna Dondalska.

Od 2005r. pracuje w Prywatnym Policealnym Studium Sztuki Wokalnej w Poznaniu prowadząc zajęcia z zakresu przedmiotów: emisja indywidualna, kameralistyka wokalna. W latach 2010-2012 pracowała jako wykładowca emisji głosu na Akademii Sztuki w Szczecinie, natomiast w latach 2012-2014 na Podyplomowych Studiach Emisji Głosu na Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Od 2011 pracuje na Akademii Muzycznej w Poznaniu gdzie od roku akademickiego 2012/2013 otrzymała stanowisko asystenta. W czerwcu 2013 została Prezesem Towarzystwa Muzycznego Schola Cantorum Posnaniensis zajmującego się działalnością artystyczną oraz edukacyjną.

Jako wokalistka prowadzi szeroką działalność koncertową. Ma w swoim dorobku wykonania partii solowej w dziełach sakralnych oraz kantatatowo-oratoryjnych od baroku po muzykę współczesną takich kompozytorów jak m.in. G.Bononcini, G.F.Handel, D.Buxtehude, J.S.Bach, Magnificat T.Albinoni, G.B.Pergolesi, J.Haydn, W.A.Mozart, G.Rossini, Ch.Gounod, L.van Beethoven, G.Faure, M.Durufle, C.Orff, A.L.Webber, J.Rutter, Richard Nance, M.Jasiński, W.Stockmaier, Przemysław Zych, Bogusław Grabowski, Alfred Hoffmann, Łukasz Urbaniak, H.M.Góreckiego

Ma na swoim koncie wykonania takich partii jak: Dydona z opery Dido&Aeneas H.Purcella, Adina z opery L’elisir d’amore G.Donizettiego (Opera Nova w Bydgoszczy marzec 2010), a także partie sopranowe z opery The Fairy Queen H.Purcella (Opera na Zamku w Szczecinie – premiera kwiecień 2010, Teatr Wielki im.S.Moniuszki w Poznaniu-premiera maj 2011) a także Susanna z opery La nozze di Figaro oraz Fiordiligi z opery Cosi fan tutte /wykonanie koncertowe podczas Mistrzowskiego Kursu Mozartowskiego
z towarzyszeniem orkiestry AM w Gdańsku pod kierownictwem Maestro Claudio Desderiego/.

W swoim dorobku koncertowym ma liczne recitale solowe w Polsce i za granicą.

Specjalizuje się także w wykonawstwie muzyki współczesnej wykonując partie solowe w dziełach sakralnych, cykle pieśni. Od lat bierze udział w licznych projektach kompozytorskich oraz nagraniach płytowych.

W roku 2009 otrzymała wyróżnienie na Konkursie-Turnieju Koczalskiego, Kurpińskiego i Karłowicza w Warszawie oraz nagrodę specjalną dla wyróżniającego się soprana na I Letniej Akademii w Gdańsku, natomiast w roku 2010 nagrodę specjalną dla najlepszego wokalisty podczas European Voice&Music Festival w Karpaczu. W roku 2011 otrzymała II nagrodę na III Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym towarzyszącym III Letniej Akademii Wokalnej w Gdańsku.

Od wielu lat prowadzi szeroką działalność edukacyjną w ramach warsztatów dla dzieci, młodzieży, zespołów, chórów na terenie całego kraju w zakresie muzyki rozrywkowej oraz klasycznej, seminariów, zajęć indywidualnych związanych z wokalistyką. Współpracowała przy festiwalach piosenki dziecięcej i młodzieżowej (prowadzenie warsztatów, jury) m.in. „Śpiewolandia”, Festiwal Piosenki „Bursztynowy mikrofon”, „Gama”, „Carpathia” – Rzeszów a także przy konkursach szkolnych Śpiewającej Polski.